1.Lig'de koronavirüs şoku! Maç ertelendi!

TFF 1. Lig takımlarından Altay'da koronavirüs (COVİD-19) şoku. Giresunspor - Altay maçı oynanacak mı? Altay'da kaç kişi koronavirüs oldu? İşte detaylar...
24 Ekim 2020 21:15- Son Güncelleme - 24 Ekim 2020 22:22
Google news abonelik

Salim MANAV-AJANSSPOR

TFF 1. Lig temsilcisi Altay'da Giresunspor maçı öncesi koronavirüs şoku yaşandı.

 

 

İzmir ekibinde 20'ye yakın kişinin testinin pozitif olduğu öğrenildi.

 

 

TFF'nin koronavirüs salgını sonrasında yayınladığı talimatlara göre Altay'da futbolcu sayısı 14'ün altına düştüğü için Altay - Giresunspor maçı ertelendi.

Öte yandan Altay'da çarşamba günü yapılan açıklamada 15 kişinin koronavirüsüne yakalandığı açıklanmıştı.

Öte yandan Altay Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Altay-Altınordu müsabakası öncesi yapılan Covid-19 testlerinde 9 futbolcumuzun, dün yapılan testlerde ise 8 futbolcumuzun sonuçları pozitif çıkmıştır.

Gelinen noktada A takım listemizde bulunan toplam 20 oyuncumuzun ve buna ek olarak genç oyuncu listesinde yer alan 4 futbolcumuzun sonuçları pozitif olup, toplamda 24 oyuncumuz için TFF ve Sağlık Bakanlığının ilgili izolasyon protokolü titizlikle uygulanmakta ve tedavi süreçleri devam etmektedir. Ayrıca Teknik Direktörümüz Yücel İldiz, 3 profesyonel takım antrenörü, 1 akreditasyon sorumlusu, 2 sağlık çalışına, 2 malzemeci ve 1 saha bakım görevlisi olmak üzere kulüp genelinde toplam 34 pozitif vaka tespit edilmiştir. TFF talimatları doğrultusunda 1inci Ligin 7nci haftasında oynanması gereken Giresunspor karşılaşması ileri bir tarihe ertelenmiştir.