AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş, Fatih Terim'in son derbisi mi?

Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 07 May 2021 - 12:13 / Son Güncelleme : 07 May 2021 - 12:40

2017'de Galatasaray'la bir kez daha masaya oturan Fatih Terim'in kulüpteki geleceği belirsizliğini koruyor. Beşiktaş maçı, Terim'in son derbisi olabilir mi? İşte detaylar...

Beşiktaş, Fatih Terim'in son derbisi mi?

AJANSSPOR - Burhan Can TERZİ

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in sözleşmesindeki artı 3 senelik opsiyon henüz kullanılmadı. Kulüpte büyük bir belirsizlik hakim. Beşiktaş derbisi belki de Terim'in son derbisi olacak. O sebeple takımda ayrı bir motivasyon var.

"Camiada işler karışık..."

Galatasaray için çok ilginç bir sezon oldu. Dönem dönem büyük çıkışlar, dönem dönem duraklamalar, dönem dönem de talihsizlikler geçen süreçte son 3 maça girilirken sarı-kırmızılılar liderin 6 puan gerisinde kaldı. Cimbom yarın sahasında lider Beşiktaş'ı ağırlayacak. Galatasaray şampiyonluk iddiasını sürdürmek için kazanmak zorunda. Ayrıca Cimbom artı bir avantaj yani ikili averajı almak için de Beşiktaş'ı 3 farklı mağlup etmesi de gerekiyor. Bir yandan da camiada işler karışık.

Opsiyon kullanılmadı

Galatasaray'da bir seçim süreci var. Yeni başkan kim olacak sorusu bir yana, seçimin zamanında yani 29 Mayıs'ta yapılıp yapılmayacağı da tartışmalı... Süper Lig'de Galatasaray sezonu 15 Mayıs'ta tamamlayacak. Ve Fatih Terim'in sözleşmesi de sona erecek. Artı 3 yıllık opsiyon da henüz kullanılmadı. Galatasaray yönetimiyle Florya arasındaki soğuk rüzgarlar devam ediyor. Dolayısıyla Beşiktaş derbisi, Fatih Terim'in Galatasaray'daki bu döneminde son derbisi olma ihtimali de var.

Sözümü mayısa kadar tutacağım demişti

Fatih Terim, yönetimle tartışmaların alevlendiği Türkiye Kupası'nda Yeni Malatya maçı sonrası, "Yönetimle bir görüşmem olmadı. Malumu ilan ettim. herkes konuşurken, ben de açıkladım. Bugün derin bir yalnızlık hissettim. Benim kişilere, gruplara değil Galatasaray'a sözüm var. Zaten Mayıs'ta hem sözüm, hem kontratım bitiyor. Sözümde durmaya devam edeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Florya'da motivasyon yüksek

Tüm bunlar yaşanırken Beşiktaş derbisi öncesi teknik heyetten futbolculara ve personele kadar herkes maçın öneminin farkında ve motivasyon üst düzeyde. Cimbom derbiden alacağı flaş bir sonuçla şampiyonluk gelmese de sezonda büyük bir iz bırakmayı hedefliyor.