Çintimar, Aslı'nın cezasını yorumladı..

17.08.2015 14:48 - Son Güncelleme -
Çintimar, Aslı'nın cezasını yorumladı..

Çintimar, milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından, doping yaptığı gerekçesiyle 8 yıl müsabakalardan men edilmesiyle ilgili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, haberi üzüntüyle karşıladığını söyledi.

15. Dünya Atletizm Şampiyonası için Çin'in başkenti Pekin'de bulunan Çintimar, "Aslı'nın 8 yıl men cezası aldığını Pekin'de öğrendik ve çok üzüldük. Tüm spor camiası ve sporcuların buradan çıkarması gereken ders şudur; bundan böyle hiçbir kurum, kuruluş, federasyon, dopinge tolerans göstermeyecektir. Hem spor camiası hem de sporcuların, bundan böyle dopinge hiçbir şekilde geçit verilmeyeceğini anlaması gerekiyor" diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle, "dopinge sıfır tolerans" politikasını sonuna kadar uygulayacaklarını belirten Çintimar, "Dopinge karşı başlattığımız mücadeleyle ilgili hiç kimsenin tereddüdü olmasın. Yeni nesillere, temiz bir gelecek ve spor ortamı sunmak için, doping yapan ve yaptıranların peşini bırakmayacağız" ifadelerini kullandı. 

Dünya Futbol tarihinin en dostane maçı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up