AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Diyarbekispor'da final hazırlığı

İlk Yayınlanma : 20 May 2018 - 14:35 / Son Güncelleme : 20 May 2018 - 14:35

Tire 1922 Spor’u Play Off’un dışına iten ve Ankara Demirspor ile finalde eşleşen Diyarbekirspor’da hazırlıklar Seyrantepe Spor Tesislerinde devam ediyor. 

Teknik Direktör Faruk Türk gözetiminde final maçı hazırlıklarını devam ettiren Diyarbekirspor’da tek hedef 2. Lig özlemine son vermek. Diyarbekirspor Teknik Direktörü Faruk Türk, Ankara Demirspor maçı hazırlıklarının çok iyi geçtiğini söyledi. Türk, futbolcuların moral ve motivasyonun çok yüksek olduğunu ve her şey yolunda gittiğini belirterek, “Tire 1922 Spor’u yenerek, adımızı finale yazdırdık. Diyarbakır’daki rövanş maçında sergilenen futbol ve elde edilen farklı sonuç, gücümüzü ortay koydu. Özellikle taraftar, yönetim, teknik heyet ve futbolcu bütünleşmesinin en güzel örneğini bu karşılaşmada yaşadık. İstenilince elde edilemeyecek hiçbir şeyin olmadığını Yeni Diyarbakır Stadında gördük. Ayrıca takımın moralinin ve motivasyonunun çok yüksek olduğunu özellikle belirtmek istiyorum” dedi. 

Çalışmalara tüm futbolcuların katıldığını vurgulayan Türk, “Hazırlıklara tüm oyuncularım iştirak ediyor. Kendisini iyi his etmeyen, hasta, sakat ve cezalı olan tüm futbolcularımız idmanlarda yer alıyor. Birlik ve bütünlük adınla kenetlenmiş durumdayız. İnşallah hedeflenen 2. Lige Ankara Demirspor maçında ulaşırız” şeklinde konuştu. 

Diyarbekirspor taraftarlarının İstanbul sevinci

Diyarbekirspor ile Ankara Demirspor arasında oynanacak 3. Lig 2. Grup Play Off final maçının İstanbul’a alınması yeşil kırmızılı taraftarlar arasında büyük bir sevincin yaşanmasına yol açtı.

TFF 3. Lig 2. Grup Play Off final maçının yerinin İstanbul olması, sevinçle karşılandı. Diyarbakır’daki taraftar dernekleri, İstanbul’da yaşayan ve yeşil kırmızılı takıma gönül vermiş taraftarlarla iletişime geçerek, final maçının oynanacağı 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadında hazırlıklara başladı. Stadın yeşil kırmızılı bayraklar, pankartlar ve konfetilerle süslenmesi için iletişim sağlandı. Diyarbakır’daki taraftar dernekleri salı günü oynanacak maç için İstanbul’a bir gün önce gidecek. Karşılaşmanın oynanacağı statta yapılan hazırlıklara katılacaklar ve çalışmalara destek verecekler. Ayrıca İstanbul’da yaşayan Diyarbakırlıların maça gelinmesi için çalışmalara katılacaklar.

Bilet fiyatı belli oldu

Öte yandan 3. Lig 2. Grup Play Off final maçının bilet fiyatları belli oldu. Diyarbekirspor Kulübünden alınan bilgiye göre 22 Mayıs Salı günü 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadında oynanacak karşılaşmanın bilet fiyatları 5 TL’den satışa sunulacak. Biletler, TFF ile anlaşmalı E Kent bilet satış noktasında satışa sunulacaktır. Diyarbekirspor’un Ankara Demirspor ile yapacağı maçın biletlerinin satış noktaları ve satış saatleri daha sonra belirlenecek.