Eski NBA oyuncusu Andre Emmett’in Cinayet Soruşturmasında Flaş Gelişme

Feride Kara
13.09.2022 - 01:01 | Son Güncellenme: 13.09.2022 - 01:09

NBA eski oyuncularından Andre Emmett’in 3 yıl süren cinayet soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Larry Daquan Jenkins bu hafta hakim karşısına çıkacak.

Andre Emmett 23 Eylül 2019’da gece saat 2 sıralarında Old East Dallas’taki evinin önüne park ettiği arabasında yemek yerken iki kişinin saldırısına uğradı. Emmett’e yönelen saldırganlardan birinin basketbolcuya bağırdığı anlar da evin güvenlik kameralarına yansıdı. Bir anda arabasından fırlayan ve saldırganlardan kaçmaya çalışan Emmet ise arkasından açılan ateş sonucu vurularak hayatını kaybetti.  

Cinayetten önce takip ettiler

Eski basketbolcunun ölümü hakkındaki soruşturmada yer alan bir polis memuru yaptığı açıklama ile Emmett’in öldürüldüğü geceden bir gün önce kendisine saldıran kişiler tarafından takip edildiğini söyledi. Polis açıklamasında olayın planlı olduğu aktarılırken arabaya yönelen saldırganların basketbolcudan altın ve elmas saati ile 2 altın kolyesini aldığı da belirtildi. 

3 kişi yargılanacak

Polis cinayetle ilgili Michael Lucky, Keith Johnson ve Larry Daquan Jenkins’i mercek altına aldı. 3 saldırgan arasında yargılanan ilk kişi Larry Daquan Jenkins olacak ve dava gelecek hafta görülecek. 

İlgini Çekebilir
"NBA Oyuncularının %80’i Anime İzliyor"
Habere Git

Ömür boyu hapis cezası alabilir

Polisin aktardığı bilgilere göre saldırının yaşandığı gece tanık olarak ifade veren bir kişi Emmett’e ateş eden kişinin Larry Daquan Jenkins olduğunu söyledi. Güvenlik kameralarını da inceleyen ekipler Emmett’i öldüren kişinin Jenkins olduğuna dair güçlü kanıtlar olduğunu belirtti. Gelecek hafta hâkim karşısına çıkacak 25 yaşındaki saldırgan, soygun ve cinayet ile suçlanıyor. Jenkins’in suçlu bulunması halinde savcılar idam cezası talep etmediği için ömür boyu hapis cezası alması bekleniyor. 

1 yıl sonra tutuklandı

Eski basketbolcunun cinayet soruşturmasında adı geçen isimlerden Michael Lucky ve Keith Johnson cinayetten bir ay sonra tutuklanmışlardı. Fakat Larry Daquan Jenkins cinayetten neredeyse bir yıl sonra, 2020’de tutuklandı. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler