Fenerbahçe'den açıklama: Karagümrük'ün %100 penaltısı...

Burak Alaca
28.11.2023 - 16:28 | Son Güncellenme: 28.11.2023 - 17:00

Fenerbahçe Spor Kulübü geçtiğimiz hafta sonunda Süper Lig'de oynanan Fatih Karagümrük karşılaşmasındaki hakem hatalarına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe'den açıklama: Karagümrük'ün %100 penaltısı...

AJANSSPOR-HABER

Trendyol Süper Lig'in 13. haftasında oynanan Fenerbahçe - Fatih Karagümrük maçından sonra hakem ve VAR kararları büyük tartışma yarattı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci konuya ilişkin bir açıklama yayınladı.

"Karagümrük'ün %100 penaltısı verilmedi"

2-1 Fenerbahçe'nin üstünlüğü ile noktalanan karşılaşmada iki taraf adına da net penaltı pozisyonlarının verilmediğini belirten Ketenci "Oynadığımız son karşılaşmada ise rakibimiz Karagümrük'ün yüzde yüz penaltısı verilmemiş; buna karşılık takımımızın da yüzde yüz penaltısının es geçildiği tartışılmaz bir gerçektir." dedi.

"Verdiğimiz mücadele hepimizin mağlumudur"

Temiz ve adaletli futbol üçün saha dışında da verdikleri mücadeleden bahseden Yönetim Kurulu Üyesi "116 yıllık tarihi boyunca hakkını her zaman emek, fedakârlık ve büyük mücadelelerle almış Fenerbahçemiz, camiasıyla bir ve bütün olmuş şekilde hedeflerine yürüyor. Futbol Takımımızın rakipleriyle sahada, Kulübümüzün temiz futbol ve adil rekabet talebiyle saha dışında verdiği mücadele, hepimizin malumudur." dedi.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'den Fatih Altaylı'ya cevap! TFF'ye seslendi...
Habere Git

"Sarı Lacivertimiz bir kez daha hedefte"

Sezon başından bu yana mağdur edildikleri hakem hatalarına vurgu yapan Ketenci "Sahadaki oyunun ve gündemin her fırsatta sahanın dışına taşındığı, sistematik şekilde saldırılara maruz bırakıldığımız bu sezonda, Sarı Lacivertimiz bir kez daha hedefte. Sezon başından itibaren maçlarımızda aleyhimize fahiş hatalar yapıldığı futbol kamuoyunun malumudur." dedi.

"Maçın tekrarını talep ettik"

Lehlerinde yapılan hatanın ardından uygun olması durumunda maçın tekrarını talep ettiklerini belirten yönetici "Oynadığımız son karşılaşmada ise rakibimiz VavaCars Fatih Karagümrük'ün yüzde yüz penaltısı verilmemiş; buna karşılık takımımızın da yüzde yüz penaltısının es geçildiği tartışılmaz bir gerçektir. İlk defa bir maçımızda cereyan eden ve lehimize yaşanan fahiş hakem hatası ile ilgili hem VAR kayıtlarının açıklanmasını hem de daha evvel bir örneği olmamasına rağmen maçın tekrarını talep ettik." dedi.

"Aynaya bakmadan sahneye çıktılar"

Karagümrük ile oynadıkları maçın ardından Galatasaray cephesinden gelen eleştirilere tepki gösteren Ketenci "Ancak, yıllarca Türk futbol severlerin aklından çıkmayacak fahiş ve trajikomik hakem hatalarından faydalanan ve haksızca elde ettiklerini hak sayanlar hiç aynaya bakmadan yine sahneye çıktılar. Kamuoyundaki tüm aktörleri ile yangın çıkarmaktan geri durmayanlar, bu kez de, sadece BİR pozisyon üzerinden algı ve manipülasyon yapmaya çalışıyorlar." dedi.

İlgini Çekebilir
İşte Nordsjaelland-Fenerbahçe maçını yönetecek hakem!
Habere Git

"Hedefi her zaman Fenerbahçe olan bir oyun"

Türk futbolundaki düzenin Fenerbahçe'ye zarar vermek üzerine kurgulandığını vurgulayan yönetici "Türk futbolu üzerine bunca şikayetlerine rağmen, yaptıkları açıklamalarda, bugün ortaya çıkan tablonun sorumluları olan TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) yönetimi ya da MHK (Merkez Hakem Kurulu) ile ilgili en ufak yaptırım talep etmeyenler görünen o ki aslında ortamdan gayet memnunlar. Bizler biliyoruz ki; bu sadece bugün değil, her sezon kurgulanan; aktörleri ve senaryosu değişen, hedefi her zaman Fenerbahçe olan bir oyun..." dedi.

"Fenerbahçe oyunu bozmak için tüm gücüyle mücadele edecek"

Bı sezon Fenerbahçe üzerindeki oyunları bozacaklarını belirten Ketenci "Ancak bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bu sezon, ezberledikleri ve tüm kamuoyuna da ezberlettikleri sezonlar gibi olmayacak. Bu sezon Fenerbahçe Spor Kulübü, camiası ile birlikte oyunu bozmak için tüm gücüyle sonuna kadar mücadele edecek." dedi.

"Tek yumruk olarak cevap vermeliyiz"

Sözlerinin sonunda Fenerbahçe taraftarına seslenen Ketenci "Fenerbahçe bir ve bütün olduğunda geri kalan her şey detaydan ibarettir. Bu doğrultuda, tüm yaşananlar hususunda her şeyin farkında olma refleksinden vazgeçmeden, tribünde, sosyal medyada, deplasmanlarda ve Fenerbahçe'nin olduğu her yerde omuz omuza, bir ve bütün olacağımız bu mücadele de topyekün desteğinizi rica ederiz. Bu sene tüm oyun ve algılara, Fenerbahçe camiası olarak tek yumruk olarak cevap vermeliyiz." dedi.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'de yeni hedef Corentin Tolisso!
Habere Git
Sandbox Bahçesi: Deney!
4.1
Senin için hazırladığımız haberler