AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe’den Galatasaray’a ses getirecek davet!

İlk Yayınlanma : 01 Nis 2021 - 17:21 / Son Güncelleme : 01 Nis 2021 - 17:46

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk sayısı polemiğinde yeni gelişme. 28 şampiyonluk iddiasında ısrarlı olan sarı lacivertliler, buna şiddetle karşı çıkan ezeli rakibini Türkiye önünde karşılıklı tartışmaya davet etti. Fenerbahçe gerekirse başkan seviyesinde ve GS TV’de de konuyu tartışabileceğini belirtti. İşte detaylar...

Fenerbahçe’den Galatasaray’a ses getirecek davet!

AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında sular durulmuyor. Sarı lacivertlilerin 1959 öncesi kazanılan 9 şampiyonluğunun sayılmasını Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurarak talep etmesine Galatasaray karşı çıkarken, her iki kulüp kendi televizyonlarında özel yayın yaparak açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'a açık teklif

İki taraf arasında sıcak gelişmeler yaşanırken, Fenerbahçe’den Galatasaray’a tarihi davet geldi. Sarı lacivertli kulüp sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kulübümüzün resmi belgeler ve kanıtlarıyla talep ettiği, tarih yok sayılamaz dediği; 1959 öncesi Türkiye Şampiyonluklarına dair tamamen kanıtsız şekilde aleyhte iletişim yapan Galatasaray Kulübü’ne açık teklifimizdir!

"Başkan seviyesinde tartışabiliriz"

İstediğiniz mecrada (isterseniz sizin kanalınızda) ister Başkan seviyesinde, ister yöneticiler seviyesinde katılımlarla bu konuyu tüm Türkiye önünde tartışmaya davet ediyoruz!” ifadelerine yer verdi.

Galatasaray ne cevap verecek