AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Finaldeki büyük kavganın cezası belli oldu! Melih, Singleton...

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 06 Haz 2021 - 20:04 / Son Güncelleme : 06 Haz 2021 - 20:18

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Anadolu Efes’ten Chirs Singleton ile Fenerbahçe Beko kaptanı Melih Mahmutoğlu'na para cezası verdi.

Finaldeki büyük kavganın cezası belli oldu! Melih, Singleton...

AJANSSPOR-HABER

TBF Disiplin Kurulu, ING Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin ikinci maçında yaşanan olaylarla ilgili kararını verdi. Karşılaşma sırasında büyük gerginlik yaşayan Anadolu Efesli oyuncu Chris Singleton ile Fenerbahçe Bekolu Melih Mahmutoğlu'na para cezası geldi.

Melih ve Singleton'a 20 bin TL ceza

TBF'den yapılan açıklamada, disiplin kurulunun, karşılaşmada yaşadıkları gerginlik sonucunda diskalifiye edilen iki oyuncuya da 20'şer bin lira para cezası verdiği bildirildi.

İki oyuncu dışındakilere 7 bin 500 TL

Karşılaşmada diskalifiye edilen Fenerbahçe Beko'nun oyuncuları Alex Perez, Ahmet Düverioğlu ve Yiğit Onan ile görevlileri Cenk Renda, Radovan Trifunovic, İlker Belgutay ve Ahmet Kulduk'a ihtar cezası veren kurulun, Anadolu Efes'e 7 bin 500 lira para cezası uyguladığı da aktarıldı.

Diskalifiye edilenler 3. maçta oynayabilecek 

Böylece Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasındaki final serisinin ikinci maçında ihraç edilen tüm isimler, yarın oynanacak üçüncü karşılaşmada görev alabilecek. Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes, 7 Haziran Pazartesi günü (yarın) Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda karşı karşıya  gelecek. Maçı Efes kazanırsa şampiyon olacak. 

Kavga sırasında neler yaşandı?

Taraflar arasındaki ikinci maçta son periyodun bitimine 3 dakika 27 saniye kala Melih, arkası dönük şekilde pota altından uzaklaşmakta olan Singleton'a elindeki topu fırlattı. Bunun üzerine Efesli oyuncu Fenerbahçe kaptanının üzerine yürüdü. Bu esnada Melih, Singleton'u bir yumruk savurdu ama isabet ettiremedi. Devamında da birbirlerine vurmaya çalışan iki oyuncunun arasına diğer oyuncular girip ayırdı.