AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Güntekin Onay yine Erol Bulut'u hedef aldı: Bu duruma düşmemeli

İlk Yayınlanma : 23 Şub 2021 - 12:13 / Son Güncelleme : 23 Şub 2021 - 14:35

Yayıncı kuruluş ile Fenerbahçe arasındaki gerginlik sürerken bir başka krizde beINSPort moderatörü Güntekin Onay ile sarı lacivertlilerin teknik direktörü Erol Bulut arasında yaşanıyor. İşte detaylar...

Güntekin Onay yine Erol Bulut'u hedef aldı: Bu duruma düşmemeli

AJANSSPOR -HABER
Yayıncı kuruluşta moderatörlük yapan ve Hürriyet gazetesine yazı yazan Güntekin Onay ile Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut arasındaki gerginlik sürüyor. 

En son Göztepe maçı öncesi Erol Bulut'un Güntekin Onay'ın Karagümrük oyuncusu Kemal Ademi hakkında söylediklerini canlı yayında eleştirmesinden sonra ikil arasında yeni kriz çıkmıştı. 

FENERBAHÇE İLE YAYINCI KURULUŞ MAHKEMELİK OLDU

'Oyuncu grubuna ve gündeme hakim değil'

Gerginlik sürerken Güntekin Onay'dan Erol Bulut için yeni bir açıklama geldi. Onay,  “Önümüzde 15 maç ve alınacak 45 puan var, başarabiliriz” dedi. Sizce bu mümkün mü? Fenerbahçe, Bulut’la şampiyonluğa yürüyebilecek mi?" sorusunu Hürriyet gazetesinde şöyle yanıtladı: "Erol Bulut ne yazık ki Fenerbahçe’deki oyuncu grubuna ve gündeme hakim değil. Maç öncesi kendisine iletilen bir mesajı yayıncı kuruluşun kameraları önünde paylaşan bir teknik direktör durumunda. Fenerbahçe Teknik Direktörü olan biri bu durumlara düşmemeli. Halbuki oyunu eleştirilse de puan olarak başarısız değil. 15 maç 45 puan hedefi bu ligde hiçbir takım için gerçekçi değil."

Gerginlik 'Çarpıcı açıklamalar' sözüyle başladı

Fenerbahçe, yayıncı kuruluşu beIN SPorts'u protesto ederken Erol Bulut, ikinci yarının başlangıç maçı olan Rizespor karşılaşması öncesi "Tutumumuz Fenerbahçe olarak yine değişmedi, aynı tutum yine bizde devam edecek yayıncı kuruluşla ilgili. Değişmediği sürece zaten bizim de tavrımız değişmeyecek. Maçla ilgili söylenecek fazla bir şey yok. Galibiyet serisini devam ettirmek istiyoruz” demişti. Bulut'un açıklamasından sonra Onay, “Erol Bulut’un çarpıcı açıklamalarını dinledik, Sumudica’yı izleyelim şimdi” yanıtını vermişti.  

İkili arasındaki gerilim Rizespor maçından sonra devam etmişti. beIN Sports'a konuşan Erol Bulut, "Maçla ilgili çok fazla şey söylemeyeceğim. Maç öncesinde konuştuğumda stüdyodan iyi şeyler gelmemiş. Böyle devam ederse iyi şeyler olmayacak. Bir değişim gösterilmeli. Kazandığımız için mutluyuz" şeklinde konuşmuştu. 

Güntekin Onay bu sözlere şöyle yanıt verdi: "Bu tepki devam ediyor, bunun kime ne faydası var? Herkes Fenerbahçe teknik direktörünü maç öncesi ve sonrası dinlemek istiyor. Bizi cezalandırmıyor ki, Fenerbahçe taraftarını ve spor kamuoyunu cezalandırmış oluyor."  

Ademi yorumundan sonra büyük tepki aldı

Yayıncı kuruluşun moderatörü Güntekin Onay'ın Karagümrük-Fenerbahçe maçı sonrası  Ademi için yaptığı açıklamar krizi tırmandırdı. Onay, "Fenerbahçe'den kiralık giden Ademi maçta bir pozisyon yakaladı onda da Altay'ın üstüne vurdu. Karagümrük de ilk yarıda top tutmakta, topu ileriye taşımakta çok zorlandı. Ademi de stoperlerin arasında onların işlerini hiç güçleştirmeden adeta direk gibi hareketsiz durdu" ifadelerini kullandı. Onay'ın bu yorumu Fenerbahçeli taraftarların tepkisini çekerken, Twitter'da "#AdamOlGüntekin" hashtagi en çok konuşulan konular arasında birinci sıraya yükseldi.  

Fenerbahçe Teknik direktörü Erol Bulut, Göztepe mücadelesi öncesi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bulut "Yayıncı kuruluş ile aramızda olan sıkıntılar vardı. Biz adımımız attık ama yayıncı kuruluştan bize adım atılmadığını gördük. Fatih Karagümrük maçından sonra stüdyodan yapılan açıklamalar, Kemal Ademi'yle ilgili... Kalecinin üzerine vurduğuyla ilgili açıklamalar vardı. Neyi kast ediyorlar? Açıklama yapmalılar" dedi.

YAYINCI KURULUŞA SERT TEPKİ: FENERBAHÇE TEHDİTLERE EN AĞIR ŞEKİLDE KARŞILIK VERİR

Onay ise şunları söylemişti: "Bir imada bulunmadım. Kemal Ademi, Fenerbahçe'ye transfer olduğunda da Fenerbahçe oyuncusu olmadığını söylemiştim. Bizimki tamamen performans eleştirisi. Karagümrük'te golü yok, izaha gerek var mı? Maç öncesinde saha dışında kaldı. Konuşmak istemedi, Ben Erol Bulut'tan yaşça da büyüğüm. Benim tavsiyem, onun da saha içinde kalmasıdır. Oyuncu grubuna yönelmesidir. Biz de bu stüdyoda saha içinde kalıyoruz. Sahada kalmak lazım. daha iyi oynamak için enerjini oraya aktarman lazım. Yoksa maçlar kazanılır, kaybedilir. Fenerbahçe teknik direktörlüğü zor iştir. Dünyanın en zor işlerinden biridir."