Michael Phelps: "İntihar etmeyi düşündüm"

İsa Kethüda
16.11.2023 - 15:47 | Son Güncellenme: 16.11.2023 - 16:33

23 kez Olimpiyat altın madalyası kazanan Amerikalı yüzücü Michael Phelps, intihar etmeyi düşündüğünü söyledi. Olimpiyat kralı Phelps, "Bu çok korkutucu" dedi.

Michael Phelps: "İntihar etmeyi düşündüm"

DIŞ HABER - AJANSSPOR

23 kez Olimpiyat altın madalyası ile en çok madalya kazanan Olimpiyat sporcusu olan Amerikalı yüzücü Michael Phelps, flaş açıklamalarda bulundu.

İspanyol basınına konuşan Kuzey Amerikalı sporcu, 2004 Atina Olimpiyatları sonrası olumsuz bir döngüye girdiğini, hatta canına kıymayı düşündüğünü ve yardıma muhtaç duyduğunu söyledi.

"Kimseyle konuşmadım ve dibe vurdum"

Phelps, "Kimseyle konuşmadım ve dibe vurdum. 2008 yılında da aynı sarmalın içinde buldum kendimi. 2014'te de aynı şey oldu ve artık yaşamak istemedim. Hayatıma devam edebilmek için bir rehabilitasyon merkezine gitmeye karar verdim. 

"Hayatımın en kötü 45 gününü geçirdim"

Hayatımın en kötü 45 gününü geçirdim, hayatımın... İlk defa kendimi savunmasız hissettim. İlk gittiğimde konuşmadım ama üç gün sonra gardımı indirdim" diye konuştu.

"Şapkalı ve güneş gözlüklü birini görmüyorum artık"

Açıklamalarına devam eden Phelps, "Şimdi aynaya bakıyorum ve bir insan görüyorum, şapkalı ve güneş gözlüklü birini görmüyorum. Artık bir şey söylemek beni korkutmuyor. Umarım insanlar benim yaptığı mücadele gibi savaşmaya devam ederler. Her dört kişiden biri akıl sağlığı sorunu yaşıyor" dedi.

"İntihar etmeyi düşündüm"

Kariyeri boyunca birçok başarı elde eden ancak her şeyin göründüğü gibi olmadığını söyleyen Kuzey Amerikalı sporcu, "İntihar etmeyi düşündüm ve bu çok korkutucuydu. Ama tünelin sonunda ışık var ve insanları savaşmaya teşvik etmek istiyorum. Sağlığım ve ruh halim hakkında konuşmak benim hayatımı kurtardı" şeklinde konuştu. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler