Önce Hatay şimdi Altay!

Son dakika haberleri... TFF 1. Lig ekibi Altay'da teknik direktör Yücel İldiz dahil 15 kişide koronavirüse (Covid-19) rastlandı. Süper Lig takımlarından Hatayspor'dan da yeni bir koronavirüs açıklaması geldi. Hatayspor yaptığı açıklamada, "Sonuçları pozitif çıkan 6 futbolcumuzdan 5’inin test sonucu negatife dönmüştür." dedi. İşte tüm detaylar...
20 Ekim 2020 17:56- Son Güncelleme - 20 Ekim 2020 21:49
Google news abonelik

Hatayspor'da yaşanan koronavirüs şokunun ardından, TFF 1. Lig ekibi Altay'da da Covid - 19 testlerinden gelen pozitif sonuçlarla sarsıldı.

İzmir ekbinde; teknik direktör Yücel İldiz, 8 futbolcu, teknik heyetten 3 kişi, 2 sağlık personeli ve 2 idari personel olmak üzere toplam 15 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Altay'dan yapılan açıklamada, tedavi ve izolasyon protokolünün titizlikle uygulandığı kaydedildi.

TFF 1. Lig'de 5 haftada topladığı 10 puanla 5. sırada yer alan Altay, Altınordu ile 6. hafta mücadelesinde karşı karşıya gelecek. 

Koronavirüs testi pozitif çıkan Yücel İldiz'den açıklama

Hatayspor'da 5 futbolcunun testi negatife indi

Altay'dan önce, Süper Lig ekibi Hatayspor'da takıma yapılan koronavirüs testlerinden gelen sonuçlarla sarsılmıştı. 

Akdeniz ekibi, Erzurumspor ile oynayacağı 5. hafta maçı öncesinde yaptığı açıklamada, 17 futbolcusun ve teknik direktör Ömer Erdoğan'ın test sonuçlarının pozitif çıktığını, 14 sağlıklı futbolcu sahaya çıkaramayacağı için de maçın Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı bir kararla ertelendiğini duyurmuştu.

 

Hatayspor, Covid-19 testi pozitif çıkan 6 futbolcunun 5'inin test sonucunun negatif çıktığını duyurdu.  

Kulüpten yapılan açıklamada, "9 Ekim ve sonrasında yapılan Covid-19 testlerinde, sonuçları pozitif çıkan 6 futbolcumuzdan 5’inin test sonucu negatife dönmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.