Canlı yayında müthiş kavga! "Sen kimsin lan!"

Son dakika haberleri... Haber Global'de canlı yayında CHP 24. dönem milletvekili Erdal Aksünger ile hukukçu Serkan Toper arasında tartışma yaşandı ve konuklar birbirinin üzerine yürüdü. Peki Serkan Toper kimdir, canlı yayında neden kavga etti? İşte detaylar...
5 Aralık 2020 12:51- Son Güncelleme - 5 Aralık 2020 12:57
Google news abonelik

Haber Global canlı yayınında kavga çıktı! CHP 24. dönem milletvekili Erdal Aksünger ile hukukçu Serkan Toper arasında yaşanan tartışma sonunda taraflar birbirinin üzerine yürüyünce yayına ara verildi ve Aksünger stüdyoyu terk etti. Dünkü yayından sonra 'Serkan Toper kimdir?' aramaları sıklaştı. Peki Erdal Aksünger ve Sergan Toper neden kavga etti? Detaylar haberimizde...

Kendisine "sen" diye hitap edilmesine kızan Erdal Aksünger, Serkan Toper'i uyardı. Toper de "Bir daha bana sakın bağırma" dedi. Ardından iki konuk sert söylemlerine devam etti.

Canlı yayında üzerine yürüdü!

Gerilimin tırmanmasıyla Erdal Aksünger "Haddini bil lan" diyerek Toper'in üzerine yürüdü. O sırada moderatör Senem Toluay Ilgaz araya girerek konukları yatıştırmaya çalıştı ve reklama gidildi. Olayların ardından Erdal Aksünger yayını terk etti. (Mynet)

Serkan Toper kimdir?

Serkan Toper kimdir?

Serkan Toper,13 Mart 1979'da Denizli, Sarayköy'de dünyaya geldi. Aslen Kars, Kağızmanlı olan Toper, ilk öğrenimine Sivas'ta başladı. Orta öğrenim ve lise eğitimini ise İzmir'de tamamladı. 1996 yılında üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başlayan Toper, 2000 yılında Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Serkan Toper, 2002 yılında avukatlık yapmaya başlayarak meslek hayatına adım attı.

2003-2004 aralığında Ankara Barosu'nda avukatlık yapan Toper, 2005 yılından itibaren İstanbul'da serbest olarak avukatlık yapıyor. İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri ve de Medya Hukuku gibi dallarda uzmanlaşan Toper, Milliyetçi Hareket Partisi Spor ve Sanattan Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şubesi Genel Sekreterliği görevlerini yürütüyor.

Serkan Toper, 2016'da 6.Buhara Medya Yılın En İyileri Medya Ödülleri Töreni'nde "Medya ve Fikir Sanat Eserleri Hukuku" çalışması ile "Yılın En İyi Hukuk Danışmanı" ödülünün sahibi oldu. Toper, Medya Hukuku, Kadına Şiddet, Yeni Anayasa gibi konularda Belediye panellerinde konuşmacı olarak katılım gösterdi.

Serkan Toper, 2001 yılında Ata Hukuk & Danışmanlık adlı hukuk bürosunu kurdu. Büronun, Ankara-İstanbul-İzmir ve Samsun'da şubeleri bulunuyor.