UEFA'nın ilk başkan yardımcısı Karl-Erik Nilsson'dan Türk taraftarlara ve Servet Yardımcı'ya övgü

Özgür Koç
20.06.2024 - 08:46 | Son Güncellenme: 20.06.2024 - 09:09

UEFA'nın ilk başkan yardımcısı Karl-Erik Nilsson, Almanya'da EURO 2024'ü takip eden Türk taraftarlar ile TFF Başkan adayı Servet Yardımcı hakkında övgü dolu sözler kullandı.

UEFA'nın ilk başkan yardımcısı Karl-Erik Nilsson'dan Türk taraftarlara ve Servet Yardımcı'ya övgü

AJANSSPOR - HABER

UEFA'nın ilk Başkan Yardımcısı Karl-Erik Nilsson, UEFA'nın Düsseldorf'da ki EURO 2024 turnuva merkezinde Ajansspor'a konuştu.

"Türk taraftarların turnuvaya katılımının yüksek olması mutluluk verici"

Nilsson, devam eden EURO 2024'ün çok iyi şekilde devam ettiğini belirterek, "Almanya'da yaşıyan Türk seyircilerin turnuvaya ilgisinin ve katılımının son derece yüksek olduğunu görmek mutluluk verici. Almanya açısından, ülkede yaşayan Türklerin turnuvanın her kademesinde organizasyona katkılarının azınsanmıyacak oranda olması çok önemli" dedi.

UEFA'nın eski iki numarası, tüm bu hususların EURO 2032'nin Türkiye ve Italya'da ne denli başarılı olacağını gösterdiğini de sözlerine ekledi.

18 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan TFF Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olan UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı hakkında da övgü dolu ifadeled kullanan Nilsson, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Servet Yardımcı UEFA yönetiminde ve icrada çok faal bir isim. Çok önemli katkı sağlayan bir Türk futbol yöneticisi. Kendisi ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

Kendisi de FIFA'nın eski bir üst klasman hakemi olan Karl-Erik Nilsson, Servet Yardımcı'nın geçmiş dönem UEFA Hakem Komite başkanlığında da çok başarılı bir yönetim sergilediğini de kaydetti.

Senin için hazırladığımız haberler